Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GIMP Türkçe ve Ücretsiz Profesyonel Resim Düzenleme Programı indir
#1
[Resim: gimp-logo-2.jpg]

GIMP Türkçe ve Ücretsiz Profesyonel Resim Düzenleme Programı indir

:info-1:

Photoshop programında yaptığınız işlemlerin birçoğunu yapabileceğiniz Türkçe ve ücretsiz bir program.

GIMP programı hem ücretsiz hemde Türkçe dil desteğine sahip bir program. Photoshop programına rakip olacak kadar profesyonel olan bu program hemen hemen bütün ihtiyaçlarınıza cevap verecek türden. Uzun adı GNU Image Manipulation olan program, onlarca gelişmiş araca sahip.

Fotoğraf makineniz ile çektiğiniz fotoğraflarda eğilmeler ve perspektif bozulmaları varsa program bunları düzeltebiliyor. Anlaşılır bir tasarıma sahip bu program tıpkı Photoshop programında olduğu gibi katman mantığı ile çalışıyor. Dolayısıyla bir resimdeki herhangi bir şeyi başka bir resme montaj yapabilirsiniz.

Yada güzel bir manzara kendi resminizi yada başka birisinin resmini koyabilirsiniz. Standart fotoğraf düzenleme araçlarının hepsine sahip olmasının yanı sıra profesyonel çalışmalar yapacaklar içinde kullanışlı bir program. Kullandıkça daha çok sevecek ve işinize yarayacak bir özellik keşfedeceksiniz.


GIMP hem zengin özellikleri hem de kullanışlılığıyla Photoshop'a rakip olan ücretsiz bir resim editörüdür

Eğer fotoğraf düzenleme işlemlerinde kullanmak üzere Photoshop gibi pahalı yazılımlara ücret ödemeyi düşünmüyorsanız GIMP tam da aradığınız resim düzenleme programı olacaktır.

GIMP yani GNU Image Manipulation Program kendisini standart bir resim editöründen ayıran birçok gelişmiş özellikle beraber gelmesinin yanında sıradan resim düzenleme işlemlerini de kolayca gerçekleştirmenize yardımcı oluyor. Açık kaynak koduna sahip olan GIMP sahip olduğu GNU lisansı sayesinde kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak yazılımı indirip kullanma imkanı sunuyor.

GIMP kullanarak fotoğraflarınız üzerinde rötuş işlemleri gerçekleştirerek fotoğraflarınızın çok daha şık görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında kendi görsellerinizi GIMP yazılımı ile oluşturabilirsiniz. GIMP'in en kullanışlı özelliklerinden biri kişiselleştirilebilir arayüzü. Bu arayüz sayesinde kullanıcılar kendi tercihlerine göre yapılandırabildikleri bir yazılıma sahip oluyorlar ve bu sayede çok daha verimli bir şekilde çalışabiliyorlar. Plug-in desteği sunan GIMP'e bu eklentiler yardımıyla birçok ek özellik de kazandırılabilmekte.

GIMP fotoğraf makinalarının lenslerinin eğimli yapısıyla oluşan fotoğraf eğilmelerini düzeltebilmekte. Perspektif bozulması olarak adlandırılan bu durum program içerisindeki araçları kullanarak giderilebiliyor. Türkçe dil desteğine sahip olan GIMP bu özelliğiyle kullanıcılara anlaşılabilir bir arayüz sunmakta.

GIMP katman tabanlı olarak çalışmanızı mümkün kılıyor. Basit fotoğraf düzenleme yazılımlarında olmayan bu özellik GIMP'i benzerlerinden farklı bir yere taşımakta. Eğer standart çizimler yapmak isterseniz GIMP sahip olduğu birçok farklı çizim aracı için farklı kişiselleştirme seçeneklerine de sahip. GIMP üzerinde çalıştığınız resim veya fotoğraf için detaylı renk düzenleme seçenekleri de sunmakta. Ayrıca GIMP'in sahip olduğu kırmızı göz düzeltme özelliği özellikle gece çekilen fotoğraflar üzerinde çalışıyorsanız hoşunuza gidecektir.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

Gimp Ekran Görüntüleri

[Resim: gimp-windows-1.jpg]

[Resim: gimp-windows-2.jpg]

[Resim: gimp-windows-3.jpg]

Big Grinownloaden-1:

Gimp kendi sayfasindan en yeni versiyonunun indirebilirsiniz

https://www.gimp.org/downloads/

Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi